Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

Bobrava Dobermanns - FCI dobermann kennel (CZ)

ČeštinaEnglish

Pedigrees

Training Fields

Who is Online?

We have 10 guests online

 

Federation Cynologique Internationale

International Dobermann Club

 

Českomoravská kynologická unie

Český kynologický svaz

 
 

Visitors

TodayToday88
This WeekThis Week265
This MonthThis Month4802
All DaysAll Days271128
MS dobrmanů IPO3 2016 Komárom, Maďarsko (21.-22.5.2016) PDF Print E-mail
Written by rt   
Wednesday, 25 May 2016 05:57
There are no translations available.

 

     O uplynulém víkendu jsme si s Kasey odskočili od Nancyných štěňat do maďarského Komárna reprezentovat ČR na MS dobrmanů ve výkonu podle IPO3, abychom se tam pokusili obhájit nebo pokud možno i vylepšit naše loňské 10. místo ze švédského Malmö. 

     Los nám tentokrát přiliš nepřál, původně jsem měl celkem radost alespoň z vylosovaného lichého č. 47, což by normálně znamenalo, že na poslušnosti půjdeme ve dvojici první cvičit a pak odkládat a ne naopak. Na place jsme podle časového rozpisu poslušností a obrany startovali v sobotu hned ráno v první šestici závodníků, a chyba lávky, španělský rozhodčí posílal závodníky s lichými čísly první na odložení. Po okamžitých protestech některých výprav to sice hned v další šestici změnil podle standardních pravidel, ale co naplat, my v první šestici jsme šli první odkládat... takový nestandardní postup je jednou ze zajímavostí a pozoruhodností uplynulého mistrovství. Další zajímavostí bylo, že sudá čísla v první šestici měli dva domácí maďarští závodnící - č. 46 a 48, kteří tedy místo prvního odložení šli cvičit ! Náhoda či záměr, těžko říci...

     Naše poslušnost byla poměrně solidní bez závažných a hrubých chyb, pouze s drobnými nepřesnostmi a nedostatky - pomalejší odložení vsedě, poplazení při odložení vleže, tu a tam drobný překus při aportech a španělský rozhodčí ji ohodnotil na 84b. Po cca hodině přestávky následovala obrana. Kromě jedné hrubé chyby - napadení figuranta před prvním bočním doprovodem, která poslala přepad po zadním doprovodu do známky dostatečné, a dalších drobnějších nedostatků - volnějšího obíhání zástěn (dobře) a mírného předcházení při zadním doprovodu (dobře) se nám obrana vydařila a německý rozhodčí nás ohodnotil 90 body.

     V neděli jsme nastupovali na stopu v poslední skupině mistrovství, a los nám určil úplně tu poslední - závěrečnou stopu. Počasí bylo slunečné, cca 26°C a v neděli po poledni už foukal celkem silný vítr. Bohužel neměli jsme tentokrát na los stopy přiliš štěstí a  vylosovali jsme si stopu na prvním a pak i na třetím úseku kříženou takřka v pravém úhlu nějakou starší stopou, zřejmě před mistrovstvím v tomto místě někdo trénoval... na měkké ale suché hlíně bylo křížení jasně vidět, Kejsa udělala nejdříve krásný lom vpravo, pak se po pár metrech vrátila, udělala krásný lom vlevo, poté zase krásný lom vpravo po návratu do stopy na čtvrtý pokus naštěstí velmi pomalu a pečlivě křížení překonala. Vzhledem k tomu, že jsme ještě vůbec netrénovali na stopařské speciálky s křížením stopy, klobouk dolů před fenou, že křížení nakonec zvládla, rozhodčího jsem na křížení sice upozornil (kdyby ho náhodou nějak nechtěl vidět...) , poté i na stejné křížení na třetím úseku které už fena překonala s malým ověřením...  nebylo to samozřejmě nic platné, na prvním úseku jsme ztratili takřka všechny body, další ztráty byly za lehké přejití posledního lomu o cca 50 cm a následné ověření a za označení posledního předmětu v celkem silné  protivětru na posledním úseku cca 1 m před předmětem. Celkem jsme od francouzského rozhodčího dostali 75 b. což sice byla velká ztráta v celkovém pořadí, ale po problémech na prvním úseku jsem byl vůbec rád, že jsme stopu nakonec nějak vůbec dokončili. Proti očekávání stopy a terén byly celkově poměrně lehké, i když bylo po oba dva dny celkem teplo a v neděli foukal i velmi svěží vítr.  Stopa jasně viditelná, terén měkký i když místy byl vyfoukaný na místech kde na poli zatekla voda a tam to bylo potom jako beton, někteří psi co jsem viděl i slyšel už v sobotu od jiných závodníků na těchto místech měli velké problémy a někteří dokonce i skončili... to se není co divit, takový přechod pro psa je celkem těžký zvláště ve větru, takže spíše záleželo na štěstí při losu pořadí stopy... a to jsme tentokrát bohužel moc neměli...

     V celkovém pořadí jsme nakonec obsadili 21.místo s 249 b. (75-84-90) a ze všech českých reprezentantů jsme skončili třetí za Luďkem Šilhavým s Harlequinem (13.místo), a s Pavlem Pluhařem (Idar) jsme prohráli o jeden bod (20.místo). Ostatní naši reprezentanti bohužel nesplnili limit zkoušky, zejména na stopách, a tudíž se v celkovém pořadí neumístili a ani družstvo tak nemohlo být klasifikováno. I když nás stopa bodově v celkovém pořadí posunula až na hranici první dvacítky, pozitivním závěrem z MS v Maďarsku pro nás s Kejsou je to, že jsme si splnili kvalifikační podmínky reprezentace na příští MS v Itálii 2017 a že po loňském Malmö, kdy jsme ze všech startujících českých reprezentantů splnili pouze my s Kejsou (10.) a Luďek s Harlequinem (6.),  jsme opět drželi český prapor tak vysoko, jak jen to v ten daný okamžik šlo... a pokud budeme oba příští rok na jaře zdraví, určitě se pokusíme o totéž i příští rok na jaře na MS v Itálii!

     Mistrem světa se po pěkném výkonu ve všech třech disciplínách stal belgičan Manfred Kaiser s hnědákem Ijuri v. Warringhof a za zmínku též stojí i to, že celková úroveň MS dobrmanů se každoročně výrazně zvyšuje a vyrovnává, vždyť i pořádající Maďarsko vyslalo do bojů hned 6 dvojic, a někteří z nich podali velmi pěkné výkony, odvezli si celkově 5. místo a pohár za nejlepší obranu! Rakouské družstvo též podalo nádherné výkony jako celek a zaslouženě si odvezli 3. místo v pořadí družstev za vítězným Finskem (též velké překvapení!) a druhým Německem.

 

13255936 10201616529972404 877337883395305041 n        13221582 10154820460826521 9127419024230194253 n

DSC 3193     DSC 3220  idc 2016 komarom vysledky

Last Updated on Tuesday, 04 January 2022 14:46
 
Klubová soutěž MSDK 2015 PDF Print E-mail
Written by rt   
Monday, 04 April 2016 00:00
There are no translations available.

    

     Výsledky tradiční soutěže o pracovně nejúspěšnější dobrmany MSDK za rok 2015 a umístění našeho týmu:

1. místo:  Krystal Kasey Alary Aslar 440b. (10.místo MS DOB, 6.místo MČR DOB, účast MMSKS (CACIT) - vše podle IPO3)

5. místo: Nancy Nathalia Alary Aslar 35b. (FPr2, UPr1)

 

idc 2015 kasey n

 

Last Updated on Wednesday, 04 May 2016 04:23
 
Nancy - trénink obrany 2/2016 PDF Print E-mail
Written by rt   
Thursday, 19 February 2015 00:00
There are no translations available.

   

     Nancy Nathalia Alary Aslar  trénink obrany 18.2.2016 na ZKO Radotín, figurant Václav Kuncl.

 

Last Updated on Wednesday, 11 May 2016 09:46
 
MČR dobrmanů 2015 Praha PDF Print E-mail
Written by rt   
Tuesday, 27 October 2015 04:39
There are no translations available.

     

     Na letošním MČR dobrmanů podle IPO3, které bylo po zrušení původního termínu a místa konání MSDK pořádáno klubem DKČR v Praze-Braníku v náhradním termínu 24.10., jsme s Krystal Kasey Alary Aslar obsadili 6. místo s 252 b. (90-73-89).

     S výkonem feny jako takovým a zvláště s nasazením jsem sám celkem spokojen, pěkná solidní stopa na řídkém ozimu, spíše hlíně, terén velmi pěkný, nejvíce bodů nás stálo vybočení a následné opětovné hledání stopy zhruba v polovině prvního úseku-nejspíše asi zvěř, další drobné srážky za mírně šikmé zalehnutí druhého předmětu a malé ověření posledního lomu zhruba na délku psa, mírnou změnu tempa od druhého úseku až do konce stopy oproti úseku prvnímu. Jinak absolutně bez chyby a ostatní lomy i předměty krásné, od druhého úseku maximálně soustředěné, poctivé pomalejší tempo s nízkým nosem a pečlivým sledováním stopy.

     Chuťová poslušnost s maximálním nasazením - podle výroku pana rozhodčího prý až příliš velkým, ovladatelnost soustředěná s dobrým kontaktem, chůze lehce šikmo s vybočenou zádí, s drobným zvukovým projevem (hýkání) při vykročení a během chůze až do obratu, poté už bez zvukových projevů...občasná změna rytmu chůze (práce nohou)-uspokojivě, odložení vsedě velmi mírně šikmo, mohlo by být rychlejší, s neklidem (kývání) po usednutí ale s dobrou orientací na psovoda-uspokojivě, odložení vleže s přivoláním s malým poplazením před ulehnutím, ale rovné, drobný neklid-kývání po odložení a před privoláním, přivolání rychlé, předsednutí rovné a přiřazení mírně šikmo-dobře. Odložení vstoje prý do 3 kroků, podle diváků... s dobrou orientací na psovoda, přivolání dtto jako u odložení vleže-nedostatečně.  Všechny aporty rychlé a chuťové, s neklidem (kývání na místě) při odhození a sledování aportu, vyběhnutí na povel, sebrání v pořádku, předsednutí rovné, drobné překusy, přiřazení mírně šikmo, metrová překážka bez dotyku - volný nedostatečně,  metrovka uspokojivě, áčko uspokojivě (nebo dobře, to už si zase až tak nepamatuji...). Vysílačka rychlá, rovná, s malým obloučkem před ulehnutím, které by mohlo být rychlejší-velmi dobře. Dlouhodobé odložení s občasným zvukovým projevem (hýkání) ale nikoliv po celou dobu cviku, mírné poplazení (asi 30 cm)-dobře. Naši poslušnost celkově ocenil pan rozhodčí Karel Nedvěd uspokojivě 73b., tedy sotva s odřenýma ušima do limitu, ale mám za to, že dokonce i na MS FCI všech plemen mezi všemi těmi maliňáky a ovčáky bychom těch bodíků dostali možná i o trochu málo více - možná i proto, že by se rozhodčí trochu slitovali nad tím, že jsme přeci dobrmani a ne maliňáci, lol ...  v kontrastu s některými ostatními poslušnostmi našich soupeřů dobrmanů, které jsem měl možnost v Braníku vidět a sledovat jejich vyhodnocení a bodové ohodnocení, rozhodně myslím, že nemáme se za co stydět... tato naše poslušnost byla panem rozhodčím K.Nedvědem - po odečtení bodů za vysílačku, vyhodnocena jako úplně nejhorší ze všech závodníků... ta druhá nejhorší byla bez vysílačky, proto ten odpočet u nás... kdo viděl na vlastní oči, tak asi ví, o čem mluvím... lol, tak zřejmě jsme startovali na závodě poněkud jiné úrovně, než někteří ostatní závodníci... no dále už raději no comment. Není to ještě ani zdaleka dokonalé, určitě je tam spousty chyb a rezerv a zvláště na poslušnosti čeká nás ještě hodně hodně práce, ale přesto navzdory bodovému ohodnocení pana rozhodčího, z výkonu feny mám celkem dobrý pocit, a to je pro mně to podstatné. Subjektivně a pocitově, náš celkový výkon na poslušnosti byl tentokrát asi tak o třídu lepší, než na MS IDC letos na jaře ve Švédsku, kde jsme od finského rozhodčího obdrželi bodů 86, zejména na aportech a dlouhodobém odložení... a jen vysílačka byla o ten bodík tentokrát horší...

     Nakonec obrana, byla celkem solidní, ale s drobnými chybami, volnější obíhání zástěn, ulehnutí po přesunu vpřed a šikmo, a zejména na útěku a prvním přepadu mi chyběla ne celkem dokonalá pevnost zákusu - nejspíše již známka značné únavy feny po náročné sezóně. Zadní doprovod s mírným předbíháním, a na kontroláku se mi figurant s fenou srazili, neboť figurant čekal fenu do lokte... inu stane se... jsem rád, že to všechno zvládli oba nakonec v pohodě a jak to tak vypadá, tak i bez následků na zdraví feny...díky bohu...

     Co ještě dodat k tomuto závodu celkově? Sláva vítězům a pořadatelům, čest poraženým... lol

 

     Konečné výsledky MČR dobrmanů 2015 (Praha-Braník, 24.10.2015)

Rozhodčí: A + C Jiří Čákora, B Karel Nedvěd 
Figuranti: Tomáš Louda, Milan Řimek

1. Leona Sosnová - Apollo od Novomlýnských Jezer 275b. (93-92-90)
2. Luděk Šilhavý - Harlequin Gumby 271b. (95-87-89)
3. Marie Klvaňová - C´Victoria Donsa from 14th Meridian 259b. (90-81-88)
4. František Dočekal - Belolobo v.d. Pegnitzratzen 255b. (93-77-85)
5. Pavel Pluhař - Idar Gumby 255b. (97-80-78)
6. Roman Tkačuk - Krystal Kasey Alary Aslar 252b. (90-73-89)
N. Naďa Hasman - Gloria v. Burgenland 213b. (83-65-65)
N. Beáta Šimůnková - Grof Rodšvéd 176b. (1-93-82)
N. Václav Sklenář - Cewin z Dobříšské obory 77b. (0-77-disk.)
N. Simona Wächterová - Amos Wächter Vinces disk.  

 

     A nakonec video z naší obrany na MČR... za natočení moc děkuju Katce, a je jen velká škoda, že se nám nějak nepovedlo natočit i to z poslušnosti... abychom se pro příště poučili z chyb...

 

 
 

      

Last Updated on Tuesday, 04 January 2022 14:47
 
Trénink obran 6.9.2015 PDF Print E-mail
Written by rt   
Monday, 07 September 2015 14:45
There are no translations available.

 

Videoklip z tréninku obran 6.9.2015 ve Veltrusích na Vaška Kuncla. 

Harras Haico Alary Aslar si v bezmála osmi letech užívá i ringového kousání, toto je jeho čtvrtý trénink na ringo. V klipu dále učinkují Nancy Nathalia Alary Aslar a šestiměsíční benjamínek Angie Annabell Bobrava.  Za natočení děkuji Jardovi a Katce.

 

 

Last Updated on Monday, 07 September 2015 15:01
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 19